Dierenpark Amersfoort doet oproep

0
11

DierenPark Amersfoort heeft tijdens onderhoudswerkzaamheden aan de Expeditie-rivier een heleboel verrassende vondsten gedaan. “Wij hebben honderden verloren voorwerpen uit het water gevist”, vertelt Ranger Niels Kruizinga. “Telefoons, ID-kaarten, bankpassen, horloges, zonnebrillen, speentjes zijn opgedoken uit het water.” Bezoekers die iets verloren zijn, kunnen op de website van het dierenpark hun eigendommen terugvinden.
Bezoekers varen in de fietsboten over de Expeditie-rivier langs giraffen, zebra’s, wolven en apen. Onderhoud aan de rivier is onder andere nodig om de attractie beter vaarbaar te maken. Hiervoor wordt al het water uit de rivier gezogen, waarna de rest van de werkzaamheden plaatsvindt. In de afgelopen tien jaar zijn er honderden items in de Expeditie-rivier beland. “Zo vonden we zelfs een creditcard. Gelukkig heeft de eigenaar het pasje weer terug”, vertelt Niels.
De onderhoudswerkzaamheden duren tot halverwege februari. Vanaf de voorjaarsvakantie varen er weer fietsboten op de Expeditie-rivier. DierenPark Amersfoort roept bezoekers op om de gevonden voorwerpen te bekijken op de website en zich te melden als zij hun eigendom herkennen.